• Титульний партнер
  • Офіційний водний партнер

Новини

09.10.2020

Одеському півмарафону п’ять років: згадуємо, з чого починалася історія забігу на березі Чорного моря

У 2020 році Одеський півмарафон відзначає свій перший невеличкий ювілей – 5 років. З цього приводу ми вирішили згадати, з чого починалася історія забігу на березі Чорного моря. Запрошуємо тебе поринути в ці спогади разом!

Перший Одеський півмарафон, 2016 рік

Дата проведення: 26 червня 2016 року

Кількість учасників: 1100

У 2016 році компанія Run Ukraine вирішила розширити географію своїх бігових заходів за межі Києва і вперше провести півмарафони в регіонах, а саме в Дніпрі, Львові та Одесі. Тож саме з 2016 року і бере початок історія Одеського півмарафону.

Вперше в історії Одеський півмарафон відбувся 26 червня 2016 року.

Маршрут головної дистанції — 21.0975 км — пролягав в одне коло. Учасники стартували біля легендарного Оперного театру, пробіглися історичними вуличками міста, вздовж моря трасою Здоров’я та фінішували у центрі.

Усього у програмі півмарафону було вісім стартів: 21.0975 км, 10 км, 5 км, 2 км, командні забіги, етафета та дитячі старти.

Загалом у першому Одеському півмарафоні взяли участь 1100 учасників, 554 з них — долали півмарафонську дистанцію. На старт вийшли спортсмени-любителі з 15 країн світу, серед яких: Сполучені Штати Америки, Норвегія, Молдовська Республіка, Литовська Республіка, Білорусь, Азербайджан та ін.

Переможцями на головній дистанції стали: Юрій Грицак з фінішним часом 1:07:34 серед чоловіків і Олена Федорова з фінішним часом 1:24:35 серед жінок.

Головним суперником для всіх без винятку бігунів була погода:  незважаючи на те, що старт півмарафонського забігу відбувся о восьмій ранку, коли стовпчик термометра показував +20 °С за Цельсієм, вже за годину температура піднялася вище +30 °С.

Та незважаючи на спеку, учасники отримати купу задоволення від старту та, без сумніву, запам’ятали його назавжди, адже спогади про перший півмарафон в Одесі, як і про перше кохання, ніколи не іржавіють.

А для киянки Катерини Петренко цей старт запам’ятається ще й тим, що на фініші її коханий зробив їй пропозицію.

Другий Одеський півмарафон, 2017 рік

Дата проведення: 25 червня 2017 року

Кількість учасників: 2105

25 червня 2017 року ми вдруге зустрілися біля Одеського національного театру опери та балету, аби здолати свої дистанції та здобути прекрасні медалі.

У 2017 році нас було вже вдвічі більше, ніж у 2016 — аж 2105 бігових ентузіастів з 25 країн світу!

900 учасників взяли участь у забігові на 21.0975 км. Окрім півмарафонської дистанції, учасники могли обрати індивідуальний забіг на 10 км і 5 км, а також благодійний забіг «Переможці» довжиною в 2 км, учасники якого збирали кошти на придбання спортивного протезу ноги для ветерана АТО Миколи Полторака.

Вперше під час другого Одеського півмарафону відбувся сімейний забіг Family Run 2 km, кубок серед працівників металургійної галузі Steel Cup 2 km, кубок серед представників силових структур Security Cup 5 km та естафетний забіг.

Абсолютним переможцем другого Одеського півмарафону серед чоловіків став Юрій Грицак з Миколаєва, який фінішував за 01:08:04. Юрій Грицак вже вдруге став переможцем Одеського півмарафону, але перевершити минулорічний результат спортсменові не вдалося.

Серед жінок першість здобула Валентина Полтавська з Одеси. Дівчина фінішувала за 01:20:42, на цілих чотири хвилини перевершивши переможницю 2016 року.

Усім фінішерам головної та естафетної дистанцій сьогодні вручили пам’ятні медалі з унікальним дизайном. Фінішери головної дистанції отримали медаль із зображенням портрету дюка де Рішельє.

Третій Одеський півмарафон, 2018 рік

Дата проведення: 26 серпня 2018 року

Кількість учасників: 2215

Третій Одеський півмарафон відбувся в останні вихідні літа, 26 серпня 2018 року. Він зібрав на стартах 2215 учасників з 27 країн світу.

Половина з усіх учасників — 1121 спортсмен-любитель долав головну дистанцію, тобто 21.0975 км.

Окрім півмарафону, можна було взяти участь в індивідуальних забігах на 5 км, 2 км і 1 км, сімейному забігові Family Run 2 km, естафетах 1х10 км+1х11,0975 км або 3х5км +1х6,0975 км і командних змаганнях. Також під час третього Одеського півмарафону, вже традиційно, відбулися дитячі старти на 100 м, 500 м і 1000 м.

У 2018 році Одеський півмарафон отримав найвищу оцінку — 5 зірок — від Європейської легкоатлетичної асоціації. Це один із найвищих рівнів сертифікації та оцінювання траси.

Маршрути дистанцій вже третій рік поспіль пролягли центральними вулицями міста в одне коло. Старт та фініш відбувався біля Оперного театру.

Абсолютними переможцями третього Одеського півмарафону стали: серед чоловіків — волинянин Сергій Оксенюк, який фінішував з часом 1:12:09, серед жінок — спортсменка з Буковини Юлія Профіс, яка фінішувала з часом 1:20:34, що на 8 секунд швидше за фінішний час попередньої переможниці. Таким чином Юлія оновила рекорд траси серед жінок.

Третій Одеський півмарафон став мажорною нотою бігового літа 2018 року. Це було дійсно яскраво.

Четвертий Одеський півмарафон, 2019 рік

Дата проведення: 15 вересня 2019 року

Кількість учасників: 3299

Четвертий Одеський півмарафон відбувся 15 вересня 2019 року. На всіх дистанціях Одеського півмарафону у 2019 році взяли участь 3299 бігових ентузіастів з 27 країн світу. При цьому півмарафонську дистанцію долали 1551 учасників.

Траса головної дистанції лишилася без змін. А от рекорд траси оновився як серед чоловіків, так і серед жінок.

Серед чоловіків на четвертому Одеському півмарафоні першість здобув одесит Олександр Матвійчук, який подолав 21.0975 км за 01:06:26, що на 6 секунд швидше, ніж переможець 2018 року.

А серед жінок перемогу здобула бігунка з Полтавщини Валентина Кіярська. Дівчина фінішувала з часом 01:19:56, що на декілька секунд швидше, ніж минулорічна переможниця.

Таким чином і Олександр, і Юлія оновили рекорди траси.

Окрім забігу на 21.0975 км, також були проведені змагання з бігу на інші дистанції: Rexona Mini Marathon 4.2 км, Odesa Run 10 км, Herbalife Family Run 1.6 км, естафета Under Armour Relay 3×5+6.0975 км, командні та дитячі забіги.

А ще один з учасників забігу одразу після перетину фінішної лінії освідчився своїй дівчині, і вона сказала «‎так». Так четвертий Одеський півмарафон став колискою для однієї щасливої сім’ї.

П’ятий Одеський півмарафон, 2020 рік

Через пандемію COVID-19 5th TAVRIA V ODESA HALF MARATHON 2020 відбудеться у форматі онлайн. Запрошуємо усіх бажаючих долучитися до нашого спортивного свята: обрати дистанцію, зареєструватися, вийти на пробіжку 10 або 11 жовтня та здобути прекрасні медалі, які цьогоріч присвячені 195-й річниці проєкту легендарних Потьомкінських слодів.

До речі, пропонуємо також згадати, якими були медалі Одеського півмарафону протягом цих п’яти років!

Давай #бігтиразом 5th TAVRIA V ODESA HALF MARATHON 2020 ONLINE 10-11 жовтня!