• Генеральний спортивний партнер
 • Партнер дистанції 10 км
 • Титульний партнер
 • Офіційний водний партнер

Новини

15.09.2019

В Одесі відбувся наймасовіший біговий захід року – 4th Tavria V Odesa Half Marathon

 

В Одесі 15 вересня відбувся масштабний Одеський півмарафон, у якому взяли участь майже 3300 бігунів. 

Перемогу на основній дистанції (21.0975 км) серед чоловіків здобув одесит Олександр Матвійчук, який подолав півмарафонську дистанцію за 01:06:26. Першу сходинку серед жінок посіла Валентина Кілярська. Їй вдалося подолати дистанцію за 01:19:56. І Олександр, і Валентина оновили часові рекорди Одеського півмарафону. 

 

Боротьба серед чоловіків була досить напруженою, хоча, як пізніше розповів переможець Олександр Матвійчук, вона точилася в першу чергу за місце, а не за часовий результат. На першій половині дистанції сформувалася міцна четвірка лідерів на чолі з Павлом Верецьким, до якої також увійшли майбутній переможець Олександр Матвійчук, Микола Мевша та Сергій Рибак.

Вже на 15 км лідерів залишилося двоє, і майже до самого фінішу Павло Верецький та Олександр Матвійчук бігли пліч-о-пліч. Врешті-решт Олександр Матвійчук завдяки фінішному прискоренню “вирвав” перемогу у суперника з різницею в дві секунди.

“Сьогодні була більше тактична боротьба, боротьба за місце, а не на результат. Зазвичай я стартую за кордоном, але перемогти вдома, у рідному місті – це зовсім інше. Організація на вищому рівні. Повірте мені, те, що роблять в Run Ukraine, дуже важливо для України та бігового руху в Україні, – поділився переможець півмарафону Олександр Матвійчук.В Одесі одна з найскладніших трас через бруківку, і друга половина дистанції пролягає Трасою здоров’я, де дуже тяжко бігти через пагорби”.  

 

Майбутня переможниця Валентина Кілярська здобула беззаперечне лідерство вже з 5 км, і долала дистанцію наодинці, час від часу примикаючи до бігунів-чоловіків. Як пізніше зазначила сама Валентина, наявність суперниці могла б мотивувати її бігти швидше. Невдовзі на переможницю Tavria V Odesa Half Marathon чекає участь у марафоні, тому сьогодні вона берегла сили, що, втім, не завадило їй встановити новий рекорд дистанції.

 

“У мене скоро марафон, тому я бігла досить економно. Для мене сьогодні головне було посісти перше місце, а не показати результат по часу. Від самого початку ніхто не тримав мій темп, тому вийшло так, що я бігла сама, – зазначила переможниця Валентина Кілярська. – Востаннє я гуляла набережною Одеси 15 років тому, тому для мене було цікаво подивитися, як все змінилося. Організація на вищому рівні, підтримка просто божевільна. Мені дуже сподобалося”.

 

У рамках 4th Tavria V Odesa Half Marathon, окрім основної дистанції – 21.0975 км, також були проведені змагання з бігу на інші дистанції: Rexona Mini Marathon 4.2 км, Odesa Run 10 км, Herbalife Family Run 1.6 км, естафета Under Armour Relay 3×5+6.0975 км, командні та дитячі забіги.

Цікаво, що на дистанції 10 км серед жінок з результатом 00:38:15 перемогла бігунка Тетяна Біловол, якій за два тижні виповниться 50 років.

 

“Спорт – це здоров’я, і ніщо інше не дасть такого задоволення, як спорт,  – переконана Тетяна Біловол. Якщо ви хочете продовжити молодість, отримати задоволення, варто бігати. Особисто я не одразу почала бігати великі дистанції, і рекомендую всім: не спішіть пробігти марафон. Спершу отримайте задоволення від коротких дистанцій. Вам потрібен гарний тренер, який підкаже вам, як зберегти своє здоров’я. І у вас все вийде!”

 

Спорт поєднує серця – і це не жарти. Один з фінішерів півмарафону одразу після перетину фінішної лінії освідчився в коханні своїй дівчині, і вона сказала “так”. Так Одеський півмарафон став колискою для ще однієї щасливої сім’ї.

Одеський півмарафон проводиться в Одесі вже четвертий рік поспіль. За цей час кількість учасників зросла утричі, з 1100 у 2016 році до понад 3300 у 2019 році.  

Серед інших бігунів свої дистанції долали учасниця групи “Армія” Світлана Сафронова, бігунка-кіборг Тетяна Воротіліна та радіоведучий MORE FM Павло Козлов. Ведучий телеканалу “Прямий” Слава Варда встановив на Одеському півмарафоні особистий рекорд на 21.0975 км, а бігунка та письменниця Марі Карачина разом з учасниками свого бігового клубу взяла участь в естафеті.

 

Окрім цього, до Одеського півмарафону долучилися учасникі на інвалідних візках. Вони подолали 1 км дистанцію, продемонструвавши свою силу та незламність духу.

Щороку на стартах Tavria V Odesa Half Marathon зростає кількість зарубіжних учасників. Цього року в Одеському півмарафоні взяли участь 156 бігунів з 27 країн. Більшість з них прибули із Молдови, Німеччини та Туреччини. Також до України завітали гості з США, Великобританії, Польщі, Франції та інших країн. Завдяки спортивним заходам зростає туристична привабливість Україні і Одеси зокрема.

 

Цього року учасники півмарафону долали дистанцію оновленим маршрутом, стартувавши біля пам’ятника Дюку де Рішельє. Траса пролягала історичною частиною міста, вздовж Траси здоров’я, через набережні “Ланжерон” та “Аркадія”.

Одеський півмарафон має найвищу оцінку – 5 зірок від Європейської легкоатлетичної асоціації. Це найвищий рівень сертифікації та оцінювання, який розроблений провідними фахівцями Європи.

 

“Tavria V Odesa Half Marathon – це частина родини Бігової ліги Run Ukraine. Ми щиро раді, що півмарафон зростає, і цього року в ньому взяли участь понад 3,3 тисячі бігунів. Для нас це в першу чергу індикатор довіри суспільства та розуміння важливості цієї події для міста, – зазначив Генеральний менеджер Run Ukraine Дмитро Черніцький.  – Я дякую кожному:  усі ви – невід’ємна складова Одеського півмарафону”.

 

Цього року в Одеського півмарафону оновився титульний спонсор – їм стала мережа супермаркетів “Таврия В”.

“Компанія “Таврия В” активно підтримує сучасні тенденції та вважає просування активного здорового способу життя серед молоді своєю місією. Командна участь у таких заходах, як Tavria V Odesa Half Marathon, посилює мотивацію, корпоративний дух та розвиває стосунки між співробітниками, – зазначив Вячеслав Письменюк, виконавчий директор “Таврия В”.  – Цього року на півмарафоні ми вирішили не лише представити корпоративну команду з понад 60 людей, але й виступити у якості титульного спонсора. Ми дуже прискіпливо ставимося до вибору спортивних заходів, і Одеський півмарафон був і залишається еталонним зразком такої події: з високим рівнем організації та надзвичайним професіоналізмом організаторів”.

 

Призовий фонд 2019 році виріс вдвічі і склав 124 000 гривень. Серед бігунів, які пробігли півмарафон, було визначено по 5 призерів в абсолюті серед жінок і чоловіків. Вони отримали винагороду від 2 500 до 8 000 гривень. Також були нагороджені призери у вікових категоріях.

У рамках підготовки до Tavria V Odesa Half Marathon було проведено безкоштовні бігові тренування Open Run Days, на які міг завітати кожен охочий, незалежно від свого бігового рівня. Тренування проводили професійні тренери, які допомагали з постановкою техніки бігу та давали бігунам поради щодо того, як подолати дистанцію під час Одеського півмарафону.

 

Також вперше в Одесі було проведено Long Training – тестовий забіг за два тижні до півмарафону, на якому бігуни могли випробувати свої сили та оцінити свій рівень підготовки. У ньому взяли участь 105 бігунів.

Масштабність заходу визначається не лише кількістю учасників, але й кількістю людей, залучених до його організації. Так, медичну підтримку на трасі Одеського півмарафону забезпечували 11 бригад швидкої допомоги (2 від клініки Odrex та 9 від міста), 3 фельдшери клініки Odrex та 6 екіпажів волонтерсько-рятівничої організації “Мотохелп”. Також на посту чергували 20 волонтерів Червоного Хреста.

Не залишилася осторонь і Національна поліція – до організації Одеського півмарафону долучилися 144 поліцейських.

 

Переможці:

21,0975 км

Чоловіки:

 1. Олександр Матвійчук (01:06:26)
 2. Павло Верецький (01:06:28)
 3. Микола Мевша (01:06:56)
 4. Сергій Рибак (01:07:53)
 5. Сергій Оксенюк (01:09:40)

 

Жінки:

 1. Валентина Кілярська (01:19:56)
 2. Христина Богомягкова (01:20:36)
 3. Оксана Оксенюк (01:21:13)
 4. Валентина Полтавська (01:21:38)
 5. Марія Радько (01:22:02)

 

10  км

Чоловіки:

 1. Григорій Хомич (00:32:11)
 2. Юрій Кищенко (00:32:51)
 3. Олександр Крижевич (00:32:52)

 

Жінки:

 1. Тетяна Біловол (00:38:16)
 2. Анна Опанасюк (00:43:11)
 3. Вікторія Бондаренко (00:44:12)

 

4,2 км

Чоловіки:

 1. Довідас Сташис (00:14:31)
 2. Денис Граждан (00:14:38)
 3. Евгеній Земляний (00:14:54)

 

Жінки:

 1. Анна Печко (00:16:17)
 2. Олександра Джебан (00:18:16)
 3. Любов Титяневич (00:18:31)

 

Офіційний сайт заходу: 

Організатор: Run Ukraine

Титульний спонсор: Таврия В

Офіційний спортивний партнер: Under Armour

Партнери дистанцій: Rexona

Офіційні партнери: Suzuki, Morshynska, Polar, Voxel

Генеральні медіа – партнери: Фокус, XSPORT, Kiss FM, SportLife