• Генеральний спортивний партнер
  • Партнер дистанції 10 км
  • Титульний партнер
  • Офіційний водний партнер

Новини

20.08.2019

Правильно пити = добре бігти. Все, що потрібно знати про особливості гідратації влітку.

 

Ми рекомендуємо прочитати цю статтю кожному, хто захоплюється бігом, незалежно від рівня підготовки бігуна та цілей, які він переслідує. 

У цьому матеріалі ви дізнаєтесь:

 

Літо – це період, коли не можна нехтувати правилами гідратації, бо це може коштувати спортсмену результатів, і це – у кращому випадку. У гіршому – розплачуватись доведеться власним здоров’ям. 

 

Що відбувається з нашим організмом, коли ми біжимо?  Під час активних навантажень наші м’язи виділяють багато тепла. Мозок реагує на це потребою охолодження, і відправляє через шкіру охолоджувальну рідину – піт. Чим більше виділяється поту, тим більше густішає кров і тим меншим стає її об’єм. А чим густішою стає кров, тим повільніше вона розносить кисень до м’язів, що працюють, і це негативно позначається на результатах спортсмена, якщо він вчасно не поповнює запаси рідини. 

Але і це ще не все. Якщо бігун активно ігнорує натяки свого організму на вчасний ковток води, то тіло продовжує грітися, от тільки рідини на його охолодження вже не вистачає. Серцю все важче і важче качати густу кров, її об’єму стає недостатньо, щоб доносити кисень не те що до кінцівок, а хоча б до мозку, і тоді у спортсмена ускладнюється дихання, потім він відчуває стук у скронях і в результаті втрачає свідомість. Далі бігуна забирає швидка, і боротьба з перегрівом та зневодненням відбувається у медичному закладі, що, напевно, не збігається з вашими спортивними цілями.

 

Влітку рідина з тіла випаровується ще швидше, і її вчасне поновлення стає більш критичним, ніж зазвичай, незалежно від того, яку кількість рідини ви вжили перед забігом. 

Як уникнути прикрих наслідків зневоднення та гіпотермії? Як і що треба пити під час тренувань і проходження дистанцій? Відповіді на ці запитання знає Ірина Ліщинська

 

Які є особливості гідратації влітку?

 

Як зволожуватись під час тренувань та на трасі?

 

Чи залежить кількість рідини, яку слід вжити до забігу, та її різновид (вода, ізотонічний напій, ін.) від дистанції?

 

Як уникнути перегріву організму?

 

Чи відрізняються правила гідратації під час тренування та під час змагання?

 

Як розрахувати необхідну кількість рідини на дистанцію?

 

Чи є якісь бігунські лайфхаки, які допомагають запобігти зневодненню в спекотну погоду?

 

Що робити, якщо під час змагання відчуваєш погіршення стану?

 

Тепер ви маєте достатньо інформації, щоб безпечно готуватись упродовж літа до майбутніх бігових подій! Нагадаємо, коли і де ви можете бігти разом з нами:

15 вересня – 4th Tavria V Odesa Half Marathon;

6 жовтня –  10th Wizz Air Kyiv City Marathon;

20 жовтня – 3rd Zaporizhstal Half Marathon.

 

Чекаємо вас на наших забігах!