Лідери Бігової Ліги розповіли, як вона змінила їхні життя
“Мені подобається, що біг залучає усе більше людей по всій Україні” – Надія Воронченко, лідер в абсолюті серед жінок
– У 2017 році ви вже ставали переможницею Бігової Ліги. Тоді ви виграли право на участь у Празькому марафоні. І от зараз, у 2019 році, за підсумками першої половини сезону ви знову очолюєте рейтинг. Чим для вас є Running League, чому ви берете в ній участь?
Це не просто біг заради того, щоб виграти і отримати приз. Це почесно. Упродовж року ти витрачаєш багато сил на підготовку, поїздки та отримуєш результат.
Саме завдяки Run Ukraine я захопилася цими поїздками на 1-2 дні на вихідні, і це стало для мене ніби традицією – щороку їздити в різні міста і там бігати.
У 2017 році в Празі я не побігла повну дистанцію, тому що я не планувала взимку готуватися до марафону. Старт у Празі був навесні, це означало, що готуватися потрібно з зими. А в мене, після того, як я пробігла всю Лігу, була травма коліна, я п’ять місяців не бігала. Відповідно, 2-3 місяці готуватися до марафону – це був не варіант. Тому я попросила, щоб мене зареєстрували на естафету 2х21 км.
– А у цьому році ви знову повернулися по перемогу?
Так. Зараз я готуюся до другої половини Бігової Ліги: Одеського півмарафону, Київського марафону, Запоріжжя…
– Які враження від першої половини сезону?
Мені подобається Дніпро, тому що там рівна траса, там можна встановлювати особисті рекорди. Але чомусь цього року мені найбільше запам’ятався Львів. Там мені було легше, і погода відповідала, не було спеки. А на Київському півмарафоні дуже сподобалася кількість учасників.
Мені в принципі подобається організація забігів Run Ukraine і міста, які вони обрали для Бігової Ліги. Мені подобається, що біг залучає усе більше людей. Я – за спорт у житті людей і за те, щоби він розвивався в Україні.
Єдине, що у нас є проблема з людьми, які несерйозно ставляться до спорту і роблять це заради фотографій або Інстаграму. Вони виходять вперед і заважають людям, які біжать на результат, реєструються на більш швидкісні коридори, але пробігають буквально 200 м, зупиняються і утворюють затори. Через це бігуни на першому кілометрі часто не можуть нормально розігнатися. Просто ще не всі люди розуміють, як поводитися на бігових заходах.
– Зараз ви очолюєте рейтинг Running League серед чоловіків. Ви від початку були націлені на такий результат?
Я взагалі не планував бігти усю Бігову Лігу, оскільки у мене було досить багато інших стартів. Більше того, один зі стартів, у якому я планував взяти участь – Чемпіонат України з гірського бігу – припадав якраз на один зі стартів Бігової Ліги. Тому Бігова Ліга не була моєю ціллю, хоча я й чув про неї в попередні роки та цікавився нею.
Але так склалася ситуація, що вийшло виступити на перших змаганнях, на других, очолити Лігу. Тому я вирішив продовжити і не зупинятися на початому.
– Тобто ваша мета у цьому році – перемогти?
Так.
– Якщо подивитися на статистику, Андрій Болсуновський, другий в абсолюті, буквально дихає вам в потилицю, у вас невеликий розрив за балами. На першому старті ви йому поступилися. Як ви оцінюєте свої шанси збільшити розрив і перемогти цього року?
Забіг на Київському півмарафоні був першим моїм стартом у цьому році. Після того у мене було 9 стартів, кожного тижня, тому на момент інших забігів Бігової Ліги я уже “розбігся” і показував гарні результати.
Станом на сьогодні я не знаю, наскільки готовий мій суперник, не знаю, наскільки готовий я сам, оскільки усе ще триває літній період відпочинку, підготовки. Я сам ще не стартував і стартувати буду лише 15 вересня на Odesa Half Marathon.
Я думаю, що рівень підготовки у нас із моїм суперником однаковий, і якщо в Одесі хтось із нас випередить іншого, це не матиме великого значення. Вже наступні старти я боротимуся суто “по супернику”. Не буду ставити цілі бігти швидко – буду боротися власне із суперником.
– У цьому році ви вже пробігли півмарафони в Києві, Дніпрі та Львові. Де вам сподобалося найбільше?
Кожен старт Бігової Ліги має щось своє. У Києві мені було цікаво бігти, було багато учасників, і була висока конкуренція – це було видно навіть за результатами. У Дніпрі я був уперше, мені було усе цікаво, я навіть ходив на екскурсію, яку організовували Run Ukraine для учасників забігу. А Львів для мене майже рідний, там я брав участь в усіх забігах, які проводили Run Ukraine.
Кожне місто, кожен старт – це щось особливе. І визначати, де краще, де ліпше – це, мабуть, неправильно.
– Як давно ви бігаєте на довгі дистанції?
Реєстрацію на перший старт – Київський півмарафон – мені подарували на Новий рік. Власне, з того моменту я почала готуватися. Це був перший півмарафон у моєму житті. Серйозною підготовкою до забігів, особливо півмарафонів, я зайнялася з цього року, раніше я просто займалася бігом, і все.
Я постараюся зберегти лідерство у Лізі. Зараз я вже набагато серйозніше готуюся: почала ходити до бігового клубу, займаюся з тренером. У мене досить високі амбіції.
– Який з забігів Бігової Ліги вам найбільше сподобався?
Підтримка найбільше сподобалася у Києві, а у Дніпрі дуже сподобалася траса. У Львові ж були трохи екстремальні умови через бруківку, тому мені було складно.
– Ви вже подолали половину сезону Бігової Ліги, взяли участь у трьох забігах у трьох різних містах. Попереду ще три. Чи не складно це: регулярно їхати на кілька днів до малознайомого міста, щоб пробігти там чергову дистанцію?
Це якраз те, що найбільше мені подобається в Running League – забіги організовуються в різних містах, і я можу оглянути різні міста. У Дніпрі я була вперше, і я була там саме для того, щоб пробігти і подивитися місто. Так само завдяки тому, що я біжу, я вперше побуваю в Запоріжжі. Це один з найбільших плюсів Бігової Ліги.
Але скажу так, що навіть у Львові під час півмарафону я бігла у тих місцях, де раніше не бувала. Маршрут був побудований так, що я побачила багато незнайомих місць, яких не бачила раніше. І навіть у Києві, де я часто гуляю, під час забігу можна побачити багато нового, чого зазвичай не бачиш, або просто не помічаєш, проїжджаючи цими ж дорогами в автомобілі.
– Цього року в рамках Бігової Ліги вперше запроваджено нагородження у віковій категорії 18-22, і за підсумками перших трьох стартів рейтинг очолюєте саме ви. Які ваші враження від першої половини Бігової Ліги?
За результатами і в Києві, і у Дніпрі я пробіг нібито нормально, а у Львові взагалі був мій найкращий старт. Я сам здивувався, адже там я вперше був призером у своїй віковій категорії. Це для мене було сюрпризом.
У Львові мені сподобалося найбільше. Я зазвичай бігаю в Києві, а Львів – це зовсім інше місто. Там дуже гарно, була класна організація самого півмарафону.
– Вам подобається їздити на забіги до інших міст?
Бігаючи в різних містах, я відкриваю для себе Україну.
Я вже зареєструвався на всі три осінні старти Бігової Ліги: в Одесі та Запоріжжі бігтиму півмарафони, а в Києві бігтиму повний марафон. Минулого року я вже біг повний марафон на Wizz Air Kyiv City Marathon, і цьогоріч планую покращити результат.
– Як ви оцінюєте свої шанси зберегти лідерство до кінця сезону і стати першим переможцем Running League у бігових категоріях?
Не знаю. Буду готуватися, буду тренуватися. А результат скаже сам за себе.
З кожного старту я роблю багато висновків, змінюється підготовка. Ти розумієш свої помилки і намагаєшся їх уникати, щоб досягати усе кращих і кращих результатів.
Ознайомитися з рейтингами Run Ukraine Running League 2019 та дізнатися про неї більше можна за посиланням – https://league.runukraine.org/
Нагадаємо, триває реєстрація на осінні забіги поточного сезону Run Ukraine Running League:
15 вересня – 4th Tavria V Odesa Half Marathon https://odesahalfmarathon.org/
5-6 жовтня – 10th Wizz Air Kyiv City Marathon https://kyivmarathon.org/
20 жовтня – 3rd Zaporizhstal Half Marathon https://zphalfmarathon.org/